KONST / Litografier / Färglitografi 12144521

nr 1214 4521

Stellan Mörner

(1896-1979), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 33/260. Motivet: 51x35 cm

Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.

Utrop:

500 kr

måndag 29 oktober 2018
kl 18:18:51

Stellan Mörner

Läs mer om Stellan Mörner